Úvod ku krížom

Na tejto internetovej stránke nájdete súpis krížov a aj ďalších drobných sakrálnych pamiatok väčšinou z regiónu Záhoria. Fotografie jednotlivých objektov sú doplnené mapou umiestnenia a informáciami z bežne dostupnej literatúry s uvedením zdroja. Veľmi nás to mrzí, ale často je jedinou informáciou len zakladateľská tabuľka priamo na kríži a niekedy ani tá. Stránka kriz.epocha.sk bude dopĺňať nové informácie priebežne a budeme preto radi, ak sa rozhodnete z rôznych dôvodov nás kontaktovať, či napísať nám, privítame aj Vaše fotografie. Naša stránka je nekomerčná, preto ako honorár Vám ponúkneme len poďakovanie. Použiť môžete kontaktný formulár alebo priamo mail, zverejnený v časti kontakt.

Autorom fotografií a článkov, pokiaľ nebude uvedené inak, je Stanislav Chromek.
Technická stránka, administrácia & Webdesign:  Miroslav Chromek.
Fotografie týchto osôb (sú označené v pravom dolnom rohu drobným nápisom epocha) môžete upravovať a voľne šíriť podľa potreby, najradšej budeme, keď pri tom aj uvediete zdroj (kriz.epocha.sk).

                                                                                                                   Vaša epocha.sk

epocha: Kríže

Katalóg krížov a iných drobných sakrálnych pamiatok z oblasti Záhoria a blízkeho okolia

Úvod ku krížom

Na tejto internetovej stránke nájdete súpis krížov a aj ďalších drobných sakrálnych pamiatok väčšinou z regiónu Záhoria. Fotografie jednotlivých objektov sú doplnené mapou umiestnenia a informáciami z bežne dostupnej literatúry s uvedením zdroja. Veľmi nás to mrzí, ale často je jedinou informáciou len zakladateľská tabuľka priamo na kríži a niekedy ani tá. Stránka kriz.epocha.sk bude dopĺňať nové informácie priebežne..

...čítaj ďalej